середа, 25 вересня 2024 р.

Нарада з класними керівниками та викладачами І, ІІ курсів: конструктивні рішення для ефективного навчання

25 вересня відбулася робоча зустріч адміністрації закладу з класними керівниками груп І та ІІ курсу, викладачами, які забезпечують освітній процес на І та ІІ курсах.
Під час наради було обговорено робочі питання, шляхи вирішення виявлених труднощів, результати відвідування адміністрацією онлайн-занять, результати моніторингу присутності на заняттях здобувачів освіти І та ІІ курсів, результати опитування здобувачів І курсу та батьків щодо перших вражень від навчання у коледжі.
Класні керівники презентували результати спостереження за своїми студентськими колективами, ознайомили присутніх із соціальним складом групи, звернули увагу на здобувачів освіти, які потребують посиленої педагогічної уваги; фахівці психологічної служби надали рекомендації щодо ефективного психолого-педагогічного супроводу адаптаційного процесу.
У ході зустрічі були прийняті важливі рішення щодо налагодження ефективного освітнього процесу в дистанційному форматі.

пʼятниця, 20 вересня 2024 р.

 Навчання за програмою «Я підтримую друзів»

Класичний фаховий коледж Сумського державного університету є учасником проєкту «Створення Цифрових навчальних центрів (SPILNO DLC) та надання послуг з психосоціальної підтримки для дітей та молоді», який реалізує Асоціація інноваційної та цифрової освіти за фінансової підтримки Міжнародного дитячого фонду UNICEF. Ця ініціатива спрямована на підтримку ментального здоров’я, подолання освітніх втрат із застосуванням цифрових технологій та надання психосоціальної допомоги студентам закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти і їхнім батькам.
Для здобувачів освіти коледжу заняття проходять за програмою «Я підтримую друзів». Організовує та модерує ці зустрічі тренер – психолог Юлія БІБІК. Від початку проєкту до сьогодні навчання за зазначеною вище програмою пройшли 11 груп здобувачів освіти, що становить приблизно 220 осіб.
Вимоги воєнного часу, прикордонне розташування нашої області, загострення ситуації на Сумщині, збільшення кількості осіб серед внутрішньо переміщених осіб у коледжі й у нашій громаді зокрема особливо свідчать про актуальність і цінність навчання навичкам надання першої психологічної допомоги.
Ідея навчити підлітків-помічників правилам надання першої психологічної допомоги за принципом рівний–рівному є практично важливою, бо це дозволяє всередині закладу створити підтримуючу атмосферу і ніби спонукає учасників програми бути більш уважними та свідомими у стосунках з однолітками. Наставники академічних груп, у яких було проведено навчання за програмою «Я підтримую друзів», звертають увагу на покращення внутрішньо групової взаємодії, зменшення конфліктних ситуацій та більшу психологічну стійкість під час складних ситуацій.

понеділок, 9 вересня 2024 р.

 


Щороку 10 вересня відзначається Всесвітній день запобігання самогубствам. Ключова мета цієї міжнародної дати – підвищити обізнаність людей про значення самогубств як глобальної моральної проблеми; поліпшити знання про те, як можна запобігти суїциду; зменшити стигматизацію, пов'язану з самогубцями. 

Ця ініціатива започаткована Всесвітньою організацією охорони здоровʼя (ВООЗ) з метою зменшення кількості суїцидів та покращення психічного здоровʼя людей. У цей день заведено нагадувати про важливість турбуватися про своє ментальне здоровʼя та підтримувати тих, хто може потребувати допомоги.

Суїцидальна поведінка: як помітити та допомогти?