Батькам

 Шановні батьки! Вітаємо вас на даній сторінці, де ви можете знайти для себе багато корисних порад та рекомендацій щодо спілкування з дітьми, вирішення проблемних ситуацій. Для того, щоб ознайомитись з темами розділу та швидко віднайти потрібну інформацію на початку розділу подано його зміст. 

Зміст

_______________________________________________________

ДЕСТРУКТИВНІ СУБКУЛЬТУРИ

Останнім часом Україною шириться молодіжна деструктивна субкультура. Її організатори створюють телеграм-канали та закликають молодих людей брати участь у масових бійках (час та місце збору повідомляють у відповідних групах). Відомо, що це явище прийшло до нас з росії. Українська поліція вважає, що поширення цієї субкультури в нашій країні — це російська інформаційно-психологічна спецоперація (ІПСО), мета якої – використати дітей для дестабілізації внутрішньої  ситуації в Україні.
За твердженням психологів, більшість підлітків стають учасниками різних течій чи субкультур через дві важливі потреби - соціалізації та приналежності. До небезпечних субкультур схильні ті, хто невпевненийу собі, має низьку самооцінку і комплекси, у кого є труднощі у спілкуванні, відсутні друзі, напружені стосунки з ровесниками чи батьками, несприятлива сімейна ситуація; хто протягом довгого періоду зазнавав цькування та буллінгу. Ще одна причина того, чому неповнолітні стали жертвами провокацій — проживання досвіду війни. Підлітки самі собою емоційно нестабільні, а під час війни їхня емоційна нестабільність зростає.

ВАЖЛИВО!!! Батькам при спілкуванні зі своїми дітьми звертати увагу на:
- зміни емоційного стану;
- уникнення контакту (дитина закрилася та не хоче розмовляти);
- дитина зависає в гаджетах (ховає від вас телефон чи одразу закриває всі програми);
- не говорить куди йде та з ким зустрічається;
- має тілесні ушкодження;
- наявні зміни у зовнішньому вигляді (для даної субкультури характерна символіка павука з цифрою 4);
- центри зборів – площі, ТЦ, центральні частини міст.
Що робити батькам:
  • Знаходьте час, щоб поспілкуватись зі своєю дитиною. Цікавтеся життям дитини: «Що тобі подобається?», «Розкажи про своїх друзів», «Яку ти любиш музику? Я хочу послухати її з тобою» тощо.
  • Приділяйте більшу увагу психологічному стану дитини (запитуйте: «Як твої справи?», «Ти чимось засмучений(на)?», «Що приємного сталося сьогодні?»).
  • Цікавтесь куди ваша дитина ходить та як проводить свій час. Звертайте увагу на коло спілкування дитини в реальному житті: хто її друзі, чим
  • вони займаються тощо.
  • Знаходьте можливість провести разом час (шопінг, прибирання, перегляд фільму).
  • Звертайте увагу на контент, яким цікавиться дитина. 
Більш детальна інформація розміщена на сайті Національної поліції України. Ресурс доступу: https://www.npu.gov.ua/news/zablokovano-18-kanalivta-hrup-stvorenykh-dlia-destabilizatsii-vnutrishnoi-sytuatsii-v-ukraini-chereznovyi-molodizhnyi-rukh-natspolitsiia
У розмовах на різні теми спонукайте до формування критичного мислення.
При виявленні небезпеки для дитини - звертайтеся до поліції (за телефоном 102 або звернутися до відділку) чи кіберполіції (https://cyberpolice.gov.ua чи за телефоном 0 800 505 170).
Поскаржитися та протидіяти російській агресії в Інтернеті можна, долучившись до телеграм каналу: «StopRussia | MRIYA». Більше інформації: https://mriya.social

ПОРАДИ БАТЬКАМ ПЕРШОКУРСНИКІВ!


  • Співпраця з коледжем. Встановіть тісний контакт з наставником академічної групи (прислухайтесь до його порад та зауважень). Відвідуйте батьківські збори, де вам буде надана інформація про успішність вашої дитини, відносини зі студентським колективом, викладачами. Познайомтесь з комендантом і вихователем гуртожитку (якщо ви з іншого міста).
  • Цікавтесь життям своєї дитини. Обов’язково знаходьте час, щоб відверто поговорити про навчання: успіхи та невдачі, стосунки з викладачами, одногрупниками; що подобається, а що ні. Обговорюйте разом все, що турбує дитину.
  • Звертайте увагу на емоційний стан та поведінку дитини.
  • Не критикуйте і не карайте дитину! Допоможіть зрозуміти і усвідомити  помилки, діліться власним досвідом. Не забувайте про слова підтримки, якщо щось не виходить: «Я вірю в тебе», «Ти зможеш» або «Ти впораєшся» та ін. Радійте успіхам!
  • Підтримуйте самостійність дитини, дозвольте ухвалювати рішення та нести за них відповідальність.
  • Привчайте дитину до самонавчання й самоконтролю. Намагайтесь заохотити дитину до навчання як до основи майбутнього професії.
  • Сприяйте розвитку активної життєвої позиції дитини -  заохочуйте до  участі в заходах та гуртках, що організовуються навчальним закладом.
  • Навчайте правильно розпоряджатись фінансами, контролювати свої витрати. Допоможіть правильно планувати бюджет (перша стипендія, гроші на тиждень тощо). 
  • Перші місяці, якщо є можливість, то звільніть дитину від виконання домашніх обов’язків, які займають багато часу. Адже цей час студенту доцільніше витратити на навчання.
  • Пам’ятайте: кожній дитині потрібен час на адаптацію. Перші місяці навчання дуже стресові для студентів -  нова атмосфера, нові знайомства, нові вимоги та багато інших змін. Тому, цікавтеся «новим» життям своїх дітей, нехай вони відчувають вашу небайдужість.

______________________________________________________________

ЗНО. ПСИХОЛОГІЧНІ ПОРАДИ БАТЬКАМ

Шановні батьки! ЗНО вимагає завчасної підготовки, у тому числі й психологічної. Незнайома ситуація, відповідальність, вагання стосовно повноти знань - все це може викликати у вашої дитини серйозний стрес, який  лише заважатиме на тестуванні.


Допоможіть своїй дитині відчути впевненість у власних силах, адже саме ВИ ті найрідніші люди, чия підтримка є такою важливою, необхідною і потрібною.


ПСИХОЛОГІЧНІ ПОРАДИ БАТЬКАМ:

  • Виберіть зручний момент і спокійно обговоріть з дитиною її плани на майбутнє. Поясніть важливість складання ЗНО на позитивний бал, щоб було дійсно зрозуміло, для чого це потрібно.
  • Ознайомтеся з методикою тестування. Разом з дитиною складіть план підготовки до ЗНО. Визначте теми, які здаються найбільш складними, приділіть цим темам більше часу та уваги.
  • Організуйте зручне місце для  підготовки і слідкуйте, щоб дитині ніхто не заважав.
  • Привчайте дитину орієнтуватися в часі та вміти його розподіляти. Слідкуйте за тим, щоб під час підготовки дитина регулярно робила короткі перерви  – це найкращий спосіб запобігти виснаженню.
  • У вихідний, спробуйте прорепетирувати складання ЗНО. Оберіть один з варіантів тестування минулих років, посадіть дитину за стіл, заберіть зайві предмети і прослідкуйте, щоб протягом 3 годин її не відволікали. Потім разом перевірте завдання, проаналізуйте помилки.
  • Обговоріть питання неможливості використання шпаргалок, допоможіть дитині зрозуміти, що жодна шпаргалка не допоможе, якщо нічого не знати з предмета.
  • Не акцентуйте свою увагу на кількості балів, яку ваша дитина отримає під час ЗНО. Поясніть їй, що кількість балів не є показником її можливостей.
  • Не забувайте про харчування, воно повинно бути поживним і різноманітним, щоб забезпечити збалансований комплекс вітамінів.
  • Поясніть, що під час підготовки не бажано грати в комп'ютерні ігри, дивитися бойовики і фільми жахів, адже це виснажує. Необхідно берегти сили і нерви. Негативно впливають на пам'ять шкідливі звички і вживання енергетичних напоїв.
  • Не залякуйте дитину ЗНО, бо це негативно позначиться на результатах тестування і не згадуйте про нього в негативному сенсі. Сформуйте спокійне та позитивне ставлення до процедури тестування.
  • Обов’язково, підбадьорюйте дитину, питайте про її самопочуття. Цікавтесь тим, як проходить підготовка, чи виникають якісь проблеми.
  • Пам’ятайте! Підтримувати свою дитину – значить вірити в неї!