вівторок, 29 листопада 2022 р.

 З 25 листопада по 10 грудня у всьому світі відзначаються “16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства”. Акція покликана привернути увагу до цієї теми та закликати долати будь-які форми гендерно зумовленого насильства.

Конотопська міська територіальна громада та теритиоріальні громади Конотопського району теж долучилися до акції, організованої UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення по всій Україні за підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID.

У приміщенні Класичного фахового коледжу СумДУ за адресою пр. Миру, 24 з’явилася мозаїка із зображеннями психологічного насильства. Інсталяція виконана з магнітів, тож беручи кожен із них собі, учасники розбирали негативне зображення, деконструювали насильство. Натомість з'явилося гасло: “Чуйність перемагає насильство”.

На акції представили також дані дослідження щодо ставлення українців до гендерно зумовленого насильства. UNFPA проводив це опитування у 30 містах-учасниках проєкту “Міста і громади, вільні від домашнього насильства” у період від грудня 2021 до лютого 2022 року.

Аналогічна акція відбувалася й на національному рівні.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна стикнулася із безпрецедентним рівнем насильства, болю і травматизації. Українські жінки і чоловіки, хлопчики та дівчатка потерпають від злочинів російських військових та найманців, зокрема, від гендерно зумовленого і сексуального насильства, пов’язаного з війною.

Та разом із воєнними злочинами військ країни-агресора, на жаль, продовжує існувати гендерно зумовлене насильство всередині українського суспільства, яке не менш глибоко ранить постраждалих.

За даними організації Ла-Страда, від початку 2022 року до Національної поліції надійшло 120 тисяч повідомлень щодо випадків домашнього насильства. 98% звернень на гарячу лінію (1547) для постраждалих стосується саме його. Тому важливо підіймати тему гендерно зумовленого насильства і закликати йому протидіяти, чуйними до чужих історій і емоцій. Бути не байдужими, коли стаємо свідками насильства: втрутитися, допомогти, не мовчати. Й разом наша чуйність переможе.

Отримати допомогу у випадку гендерно зумовленого насильства у м. Конотопі можна за телефоном мобільної бригади соціально-психологічної допомоги 050 533 09 96 та у Конотопському районі за номером 096 145 95 26. Детальніше про те, як протидіяти гендерно зумовленому насильству, читайте на сайті “Розірви коло”.






Немає коментарів:

Дописати коментар