середа, 27 листопада 2024 р.

Безпека понад усе: методичне об’єднання про подолання булінгу в студентському середовищі

27 листопада у Класичному коледжі СумДУ відбулося методоб’єднання класних керівників, присвячене актуальній проблемі сучасної освіти – профілактиці булінгу та кібербулінгу серед студентів.

Наставники академічних груп докладно розглянули складні питання створення безпечного освітнього простору. Учасники методичного об’єднання обговорили:

 Ознаки та форми булінгу

 Методи профілактики негативних явищ

 Роль класних керівників у забезпеченні психологічної безпеки

 Сучасні інструменти захисту в інтернет-просторі

 Алгоритми дій при виявленні булінгу

Особливо цінними були презентації психологині Олени Юрченко про рівень обізнаності студентів та механізми врегулювання конфліктних ситуацій.

Перед наставниками виступили також директорка коледжу Тетяна ГРЕБЕНИК та заступник директора з навчальної роботи В’ячеслав РЯЗАНЦЕВ, які довели до відома класних керівників інформацію про особливості завершення навчального семестру та розклад зимової сесії.

Разом комфортне створюємо середовище взаємоповаги та підтримки!

середа, 20 листопада 2024 р.

Підтримка першокурсників: у коледжі СумДУ відбувся психолого-педагогічний консиліум

20 листопада у Класичному фаховому коледжі СумДУ був проведений психолого-педагогічний консиліум “Адаптація першокурсників”. Перший рік навчання для здобувачів освіти – це період пристосування до нових умов, знайомства з новими вимогами та рік підвищеної відповідальності. Щоб допомогти першокурсникам успішно пройти цей етап, був організований психолого-педагогічний консиліум. Його мета  – виявити  основні проблеми та сформувати спільний план дій для надання необхідної підтримки, а також розробити рекомендації для викладачів щодо сприяння адаптації студентів.

У ході роботи консиліуму педагогічним колективом розглядались різні аспекти адаптації студентів. Директорка коледжу Тетяна Гребеник обговорила з педагогічним колективом основні проблеми, які виникли у здобувачів освіти за перші місяці навчання. Практична психологиня закладу Олена Юрченко ознайомила присутніх з узагальненими результатами «Анкети першокурсника», проведення якої дозволило отримати об’єктивну інформацію щодо очікувань і задоволення якістю освіти в коледжі. Наставники першого курсу представили характеристики своїх груп, розповіли про досягнення та успіхи своїх студентів, назвали основні труднощі, з якими стикаються їхні здобувачі освіти під час змішаного формату навчання. Викладачі-предметники акцентували увагу на проблемних моментах навчання у студентів зі своїх дисциплін.

Заступник директора з виховної роботи Юлія Бібік підвела підсумки обговорення на консиліумі, окресливши конкретні кроки, спрямовані на створення оптимальних умов для навчання та розвитку здобувачів освіти.

Проведений психолого-педагогічний консиліум з адаптації першокурсників є важливим кроком у створенні підтримуючого середовища для нових студентів. Комплексний підхід до розв’язання проблем адаптації дозволяє студентам почувати себе більш впевнено та успішно долати труднощі першого року навчання. Це сприяє не лише їхньому особистісному зростанню, але й підвищенню загальної успішності та задоволеності навчальним процесом.

вівторок, 19 листопада 2024 р.

Семінар з протидії насильству на базі Класичного коледжу СумДУ

Важливий соціальний захід з протидії насильству відбувся 19 листопада на базі Класичного коледжу СумДУ. У рамках ініціативи «Конотоп – територія добра і милосердя: у дії» зібралися профільні фахівці, щоб обговорити стратегії попередження домашнього та гендерно зумовленого насильства.

Центральною метою заходу стало формування комплексного підходу до розв’язання соціальних проблем, пов’язаних з різними формами насильства. Учасники мали на меті не лише обмінятися досвідом, а й напрацювати дієві механізми трансформації суспільних стереотипів.

Захід розпочався з вітального слова керівниці проєкту Тетяни Гребеник. Далі фахівці детально розглянули нормативно-правове підґрунтя у сфері захисту прав і попередження насильницьких дій. Особливу увагу було приділено презентації дорожньої карти розбудови локальної системи протидії домашньому насильству.

До розмови долучилися авторитетні експерти: Олександр Муха (начальник Конотопського відділу надання БПД), Юлія Бібік (психологиня ОК Хаб), Алла Ярова (директорка центру соціальних послуг), Юлія Венець (спеціалістка з роботи з випадками насильства) та Анна Авраменко (соціальна працівниця). Модераторка Тетяна Шульга забезпечила змістовну практичну частину заходу, спрямовану на колективне напрацювання превентивних стратегій.

Учасники наголосили, що системна робота соціальних служб є визначальною у формуванні безпечного суспільного середовища. Професійний діалог дозволив не лише окреслити проблемні питання, а й намітити конкретні кроки щодо їх вирішення.

Захід організовано за підтримки міжнародної організації UNFPA та громадського об’єднання «Інноваційні соціальні рішення» за сприяння уряду Канади. Висловлені під час семінару думки та рекомендації є позицією безпосередніх учасників і не обов’язково збігаються з офіційною позицією організаторів.

понеділок, 18 листопада 2024 р.

 Підведено підсумки акції «Тиждень толерантності» 

З 11 по 15 листопада у рамках відзначення Міжнародного дня толерантності в Класичному фаховому коледжі СумДУ пройшла акція «Тиждень толерантності». У межах акції здобувачам освіти психологічною службою коледжу було запропоновано взяти участь у різних онлайн-активностях, мета яких –підвищення обізнаності студентської молоді щодо поняття толерантності, принципів рівності та недискримінації та привернення уваги до цієї теми.

Упродовж тижня студенти мали змогу визначити свій індекс толерантності за допомогою спеціального онлайн-опитувальника. Першокурсники обирали найтолерантнішого педагога, нею стала викладачка біології Осадча Маргарита Володимирівна. Всі бажаючі відповідали на запитання вікторини «Толерантність», щоб перевірити свої знання з відповідної теми. Найбільше балів набрала студентка групи № 4 Катерина Порохня. Крім того, здобувачі освіти  мали змогу висловити своє розуміння толерантності. Також протягом тижня були проведені години спілкування відповідної тематики та інформаційні бесіди за участі представників мобільної бригади соціально-психологічної допомоги, поліції, правничих організацій.

Педагогічні працівники коледжу долучилися до заходів «Тижня толерантності», взявши участь у круглому столі  з питань формування нульової толерантності до насильства та дводенному тренінгу з посилення ефективної взаємодії суб’єктів у сфері запобігання та протидії домашньому та гендерно зумовленому  насильству. Для учасників освітнього процесу у бібліотечно-інформаційному центрі коледжу  була створена тематична виставка.

Варто пам’ятати, що толерантність ‒ це терпимість до іншого світогляду, способу життя, поведінки, культури і звичаїв. Гасло «Усі різні ‒ усі рівні», вже давно стало символом толерантності та шанування різноманіття.



 

вівторок, 12 листопада 2024 р.

Протидія насильству: експертна зустріч у Класичному коледжі СумДУ

У Класичному коледжі СумДУ відбувся круглий стіл, присвячений протидії сімейному насильству. Захід зібрав професіоналів для розробки ефективних механізмів соціальної підтримки постраждалих осіб.

Проєкт охоплює 6 областей України та передбачає комплексний супровід постраждалих, зокрема: психологічну підтримку, юридичне консультування, допомогу в працевлаштуванні, індивідуальне планування виходу із складної ситуації.

За період реалізації проєкту в Конотопському районі фахівці опрацювали 112 складних випадків, у місті Конотоп – 50 кейсів.

Контактні телефони служби підтримки:

+380662219983 (м. Конотоп)

+380977926646 (Конотопський район)