пʼятниця, 28 лютого 2025 р.

 

Психологиня коледжу опанувала методи кризової допомоги дітям з травмою війни

24 та 25 лютого у м. Львів пройшов другий модуль навчальної програми для психологів «Кризове консультування дітей та підлітків з ознаками травми та горювання». Участь у заході взяла практичний психолог коледжу Олена Юрченко. Під час дводенного тренінгу були розглянуті питання постравматичного стресу, втрат у часи війни, профілактики опосередкованої травматизації. Разом з тренеркою Ольгою Климовською учасники програми опрацювали техніки роботи з інтрузивними спогадами, техніки роботи зі сном, поведінкові та когнітивні техніки роботи зі збудливістю.

Ознайомились з інструментами для роботи з втратою. Завдяки навчанню учасники програми отримали не лише теоретичні знання, але й практичні навички, які допоможуть їм з емпатією та розумінням підходити до потреб дітей та підлітків, які переживають травматичні події. Адже саме в цей складний час так важливо, щоб поруч були люди, здатні підтримати та допомогти. Навчання проводиться в межах проєкту «Підвищення рівня безпечної освіти для дітей та підлітків, які постраждали від війни, у Сумській, Харківській та Донецьких областях України», що фінансується Департаментом Європейської комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги (ЕСНО).

 

середа, 26 лютого 2025 р.

 "У черзі за мріями": натхненна зустріч у Класичному коледжі СумДУ до Дня української жінки

25 лютого стіни Класичного коледжу СумДУ наповнилися особливою енергією — енергією жінок, які відважно мріють, діють і змінюють світ навколо себе. З нагоди Дня української жінки психологиня Ольга Передера за підтримки ГО "Простір Інновацій» провела надзвичайно теплу та відверту зустріч для студенток закладу.

Що відбувалося на зустрічі?

Справжнє жіноче коло підтримки, де кожна відчула силу спільноти однодумиць;

Творчі вправи зі створення портрету сучасної жінки з використанням реального реквізиту;

Щира дискусія про силу любові та її роль у житті кожної;

Обмін особливими подарунками-компліментами для зміцнення ментального здоров'я.

Ці активності не просто розважали — вони давали важливе усвідомлення: не боятися змінювати своє життя і впевнено крокувати до найзаповітніших мрій! Особливо цінним стало розуміння того, що разом ми можемо досягти набагато більшого.

Кожна жінка, дівчина стоїть у своїй черзі за мріями. Хтось уже майже дістався мети, а хтось тільки робить перші кроки. Але головний висновок зустрічі — ніколи не зупинятися! Так, шлях може бути непростим, але кожен, навіть найменший крок вартий усіх докладених зусиль.

Щира подяка модератору психологічного простору Ользі Передері за такий глибокий і креативний захід.

Нехай ця зустріч стане початком нових звершень для кожної учасниці! І нехай кожна українська жінка пам'ятає:

Її мрія — важлива;

Її голос — потужний;

Її сила — безмежна.

пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

 Марафон добрих справ

З 17 по 21 лютого в Класичному фаховому коледжі СумДУ проходив тиждень добрих справ, присвячений Днюспонтанного прояву доброти. У рамках цього тижня відбулася акція "Марафон добрих справ коледжан". Здобувачі освіти, викладачі та працівники коледжумали можливість поділитися своїми добрими вчинками, надсилаючи фотографії своїх добрих справ. Метою акції було поширенняідеї доброти та підтримки, а також заохочення до спонтанних та безкорисливих дій. Учасники акції ділилися своїми фотознімками, на яких зображено, як вонипідтримують своїх рідних, піклуються про довкілля та допомагають тим, хто потребує допомоги. Добро для рідних - це спільний перегляд фільму з сім'єю, проведеннячасу з бабусями та дідусями, допомога у приготуванні вечері чи чаю для всієї родини, теплі обійми та сюрпризи для найрідніших. Добро для довкілля – це сортуваннясміття, корм для пташок, відвідування магазинів з еко-торбинкою, дарування квітів у горщиках. Добро для тих, хто цього потребує: здача крові, піклуванняпро домашніх улюбленців та допомога безпритульним тваринкам, підтримка наших захисників, привітання діток із сімей, що опинилися в складних життєвихобставинах. Це лише короткий перелік добрих справ до яких долучаються коледжани щоденно. Добро – це не одноразова акція, а стиль життя, який робить світкращим. Нехай ця ініціатива надихає нас на щоденні прояви доброти, адже саме з маленьких кроків починаються великі зміни.

понеділок, 17 лютого 2025 р.

 Розкриваємо таємниці взаємин

Сучасна молодь все частіше стикається зі складними питаннями стосунків. Як побудувати міцні зв'язки? Як зрозуміти протилежну стать? Як вирішувати конфлікти? Відповіді на ці та багато інших запитань шукали учасники нашого інтерактивного заняття "Дівчата та хлопці - світ взаємин", яке відбулося 12 лютого у Класичному фаховому коледжі СумДУ. Провела його практичний психолог ГО «Дівчата» Софія Стеценко для здобувачів освіти першого курсу. Під час заняття студенти 2 групи разом з психологинею обговорювали ідеальний образ партнера, розбирали різні життєві ситуації, пропонували варіанти ідеального побачення. Тема зустрічі була присвячена Дню закоханих. Завдяки такому заходу студенти розширили свої знання про взаємини, поділилися своїми думками щодо побудови міцних і здорових стосунків. Розуміння себе та інших – це перший крок до щасливого життя. Дякуємо ГО «Дівчата» за цікавий захід та сподіваємось на подальшу співпрацю.

пʼятниця, 14 лютого 2025 р.

 Як подолати стрес? – практичні поради від психологів ГО «Проліска»

Для мешканців гуртожитку КФК СумДУ відбулося заняття "Дихай вільно: мистецтво керування стресом". Психологи Олександр та Юлія з ГО "Проліска" поділилися практичними техніками подолання стресу.

Учасники опанували різноманітні дихальні вправи, які допомагають заспокоїтися та відновити емоційну рівновагу. Особлива увага приділялася методам швидкого зняття напруги, які легко застосовувати в повсякденному житті.

Дякуємо психологам за теплу атмосферу та цінні навички! Попереду ще багато цікавих зустрічей. Приєднуйтесь до наступних занять групи підтримки!

 

понеділок, 3 лютого 2025 р.

 Виховна робота: безпека та підтримка молоді

У Класичному коледжі СумДУ наставники академічних груп послідовно реалізують просвітницькі заходи, спрямовані на:

Формування правової культури здобувачів освіти

Популяризацію безпечної онлайн-комунікації

Підтримку молоді в усвідомленні особистої відповідальності

Цього разу говорили про батьківський контроль інтернет-комунікацій дітей у підозрілих застосунках та з невідомими людьми, небезпеку легкого заробітку, юридичну відповідальність неповнолітніх та тих, хто втягує їх у протиправну діяльність, способи вербування підлітків для здійснення диверсій тощо.

Такі зустрічі допомагають молодим людям краще розуміти принципи захисту власної безпеки та суспільних цінностей.

Турбота про молодь – запорука її успішного майбутнього!